Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
In de schaduw van gisteren ‘Ingeslapen door de tijd en nooit wat verandert. Een dorp, een verzameling boerenhuizen rond de kerk, een herberg, een molen, een brouwerij, misschien een ... »
Avebury Florian de Beaufort warmde zich nog eens een keer aan zijn houtkachel. Hij mijmerde voor zich uit; Dit was zijn stulpje, zijn thuis. Hier had hij lang naar g... »
Bokkenrijders - het uiteindelijke verhaal Nadat de auteurs, genoemd in de literatuurlijst, voor de zoveelste keer de procesakten doorgeploegd hebben is het nu tijd voor een synthese, ‘het uiteindel... »
Het Offermanshuis Het geslacht Offermans leverde voor de 16e eeuw verschillende schepenen aan het Bergse gerecht en de leden ervan woonden nabij de Oude Kerk aan de Kleinstraa... »
De achtergronden van de Bokkenrijders Men kan ze hier in ’t land bokkerijders noemen, ze zijn en blijven samenzweeders en aanhangers van een geheime sekte elders Jacobijnen of vrijmetselaars ge... »
In de naam van de vloek Janet was toponymiste verbonden aan het stadsarchief te Born en deed onderzoek naar toponiemen. Laurence en zij woonden op kasteel Grasbroek dat werd omschre... »
De geograaf Fysische geografie bestudeert voornamelijk het natuurlijk milieu terwijl de sociale geografie vooral het bewoonde deel van het aardoppervlak bestudeert. Fysi... »
The long day closes Reinoud heeft maar één droom: Wonen op het Waals. Christel promoveert aan de Katholieke Universiteit van Leuven als cultureel antropologe op de inlanders v... »