Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Eiland in de Maas Met een voortschrijdend inzicht rende hij elke dag naar zijn werk bij de Provincie Limburg langs de Maas, de Hoogbrugstraat uit, via de Waterpoort naar de St... »
Een week in Elsloo Elsloo is een klein plaatsje tussen Beek en Stein, aan de rand van het Maasdal. Het is een van de best bewaarde dorpen van het Maasdal. De oude kern met zijn... »
Sittardse identiteit Voor een (primordiale) benadering van identiteit zijn er twee belangrijke identiteitscriteria: de integrale geschiedenis van een groep, de taal van deze groe... »
Het raadsel der intuïtie Bestaat het wel? Wanneer gebruiken we het dan? Heeft de een het wel en hebben anderen het niet? Hebben vrouwen het sterker? Hebben mannen het überhaupt wel?... »
Aubel Aubel is een plaatsje ten zuiden van de Voerstreek. Door oudere inwoners wordt er nog Limburgs gepraat. Men noemt dit Platdütsj. Marnix gaat opzoek naar dez... »
De vrouw van de bokkenrijder Er ging altijd een klein vrouwtje bedekt met een sluier op een klein paardje mee met de rooftochten. Vaak nam ze zelf deel aan het mishandelen van de overval... »
Het zwarte genootschap Een bekend wijsje uit de fluit van Dujardin klonk door het Stammenbos in de nacht van 4 op 5 april 1750. Het geluid ging door merg en been. Langzaam kwam het... »
Aubel Ik zocht een boek over Aubel. Dat was niet te vinden, dus schreef ik het zelf maar. Waar het over gaat is niet belangrijk; het gaat over liefde, geluk, angst... »
Eindejaarsfeest ‘Iedere man draagt het eeuwige beeld van de vrouw in zich, niet van een of andere vrouw, maar van de vrouw. Dit beeld is van oorsprong onbewust, een oeroud... »
Bokkenrijders - het uiteindelijke verhaal Nadat de auteurs, genoemd in de literatuurlijst, voor de zoveelste keer de procesakten doorgeploegd hebben is het nu tijd voor een synthese, ‘het uiteindel... »