Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Wisselende taalgrenzen Buiten Nederlands en Belgisch Limburg bestaan er ook Duits en Frans Limburg. Het gaat over de status van het Limburgse dialect in de grensregio’s. Zoals bi... »
De schuurkerk van Spaubeek De schuurkerk is een kerk van een bijzondere soort. Kerken namelijk die wat het gebruik betreft, waren onderworpen aan het zogenaamde simultaneum. Dat wil ze... »
De geograaf Cassiterides betekent Tin-eilanden, (afgeleid van het Griekse woord voor tin: Kassiteros) zijn in de oude geografie de naam van de betreffende eilanden gesit... »
Fabritiushuis Quinten en Lydia wonen in het Fabritiushuis in Wolfhagen-Schinnen. Ze komen in aanraking met de drinkbeker van Amelberga, oftewel de Graal van Susteren. Deze... »
Maria Magdalena Zoals we reeds zagen wordt deze Maria Magdalena beschreven als een ‘priesteres van een vrouwelijke cultus’, een traditie van godinnenverering. Als Maria ... »
Guyana - the interior Opeens leek de lucht een stuk vochtiger te worden. Ineens was ook de geur daar. Alsof ik in een plantenkas van een tuinderij liep. Vochtig warme lucht met de... »
De Mythe Limburg Het ontstaan van een regionaal Limburgszelfbewustzijn en de integratie van Limburg in de nationale staat zijn twee zijden van dezelfde medaille / Ad Knotter,... »
Het verlossingsmysterie De schrijver (1966-*) heeft fysische geografie gestudeerd aan de Universiteit van Utrecht. In deze roman gaat hij opzoek naar zichzelf, het Jungiaanse Zelf. ... »
Rodensia De schrijver neemt u mee naar de wereld achter de bokkenrijders. De wereld van de baldovers. Dat waren, vaak joodse, helers, spionnen en verklikkers.Het verh... »
Offermans huis De schrijver (1966-*) heeft fysische geografie gestudeerd aan de Universiteit van Utrecht.Een van de beste voorbeelden uit de eigen archieven van de nadelen ... »