Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Door gevaarlijke gekken omringd Deze essaybundel is voor een groot deel samengesteld uit tientallen krantenpublicaties die Hermans, deels onder de naam Age Bijkaart, heeft gepubliceerd in <... »
Niet uit kwaadaardigheid Van jongs af aan beschouwde Hermans de wereld om zich heen met een scherp en genadeloos oog. Al in de schoolkrant van het Barlaeus Gymnasium in Amsterdam, wa... »
Volledige Werken Willem Frederik Hermans is de auteur van een omvangrijken rijkgeschakeerd oeuvre. Daartoe behoort ook een grotehoeveelheid bijdragen aan dag- en weekbladen, ... »
Ruisend gruis In W.F. Hermans' laatste roman, Ruisend Gruis, speelt Hermans met de aanname van werkelijkheid door de lezer. Wat is waar en wat is niet waar? Het is een imm... »
Paranoia Velen bewonderen Hermans het meest om zijn verhalen en novellen omdat daarin het 'hermansiaanse' universum in verhevigde vorm zichtbaar wordt. En inderdaad, ... »
De donkere kamer van Damokles <i>De donkere kamer van Damokles</i> vertelt het verhaal van Henri Osewoudt, sigarenhandelaar te Voorschoten. Tijdens de Tweede Wereldoorlog ontmoet hij de v... »
Uit talloos veel miljoenen In <i>Uit talloos veel miljoenen</i> beschrijft Willem Frederik Hermans op de voor hem kenmerkende, sarcastische wijze hoe de dromen van een kleinburger uite... »