Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Sicherheitsdienst! Knolle had gewaarschuwd dat er over zijn persoon ‘niet veel te vinden zou zijn’. Als Duitse inlichtingenman tijdens de Tweede Wereldoorlog kende hij zijn... »
Het schaduwarchief Na De inkt van Arcadia en Het geheime leven, de briefwisselingen uit 2007 en 2008, is dit het derde brievenboek van Perry Pierik (1965) en Wim Huijser (1960)... »
Tiran Van Hitler tot Mao, van Cuba tot Korea. In dit boek staan de wereld¬leiders centraal die met ijzeren vuist over het eigen volk heersten: de dictators. Naast... »
Timosjenko en de tweede slag om Charkov Mei 1942 begon vol ambitie aan het Oostfront, zowel aan Duitse zijde, als aan de kant van de Sovjets. De Duitsers waren in het zuidelijke deel van het Oostfr... »
Karl Haushofer en het Nationaal-Socialisme De Duitse geopoliticoloog Karl Haushofer is een van de meest omstreden denkers uit de 20ste eeuw. Sommigen vergeleken zijn invloed met die van Karl Marx, maa... »
Horthy en de strijd om de Hongaarse Natiestaat Na de Eerste Wereldoorlog herrees Hongarije als natiestaat uit de as van de dubbelmonarchie. Rijksregent en admiraal zonder vloot Miklós Horthy speelde daar... »
Dertiende bulletin van de tweede wereldoorlog In deze editie heeft de redactie vele artikelen met verschillende onderwerpen verzameld. Zo is er aandacht voor verzetsleden van het Marx-Lenin-Luxemburg-Fro... »
Erdoğan Er gaat geen dag voorbij of de sterke man van Turkije haalt het nieuws en dit in toenemende mate op verontrustende wijze. Onder Erdoğan is Turkije, dat jare... »