Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De wilde keuken van Stéphane Reynaud 'De wilde keuken van Stéphane Reynaud' is dé kookbijbel van het jagen. In dit boek laat Stéphane Reynaud zien op welke manier hij zelf jaagt op onder ande... »
De lente op tafel In dit boek staat voor iedere dag van de maanden maart, april en mei een frislentegerecht. Fijne Franse gerechten waar we een voorbeeld aan kunnen nemen. Met... »
Innereien Feine Küche mit Leber, Herz und Nieren »
Ripailles Stephane Reynaud, who is chef at restaurant Villa9trois in Paris and... »
De herfst op tafel 91 goede redenen om aan tafel te gaan!<br/><br/>Iedere herfstdag een lekker gerecht op tafel. In dit boek vindt u voor elke dag van de maanden september, okt... »
De zomer op tafel 92 goede redenen om aan tafel te gaan!<br/><br/>Wat eten we vandaag? In dit boek vindt u voor iedere dag van de maanden juni, juli en augustus een heerlijk z... »