Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Kopgeld Begin maart 1943, wanneer de jodendeportaties in Nederland enige stagnatie vertonen, besluit de Duitse bezetter het premiewapen in te zetten. Een groep van d... »
Selma Ad van Liempt<br/><br/>Selma<br/>De vrouw die Sobibor overleefde<br/>Haar levensverhaal, haar onderduik in Polen,<br/>haar dagboek<br/><br/>Selma Wijnberg (G... »
Tussenstand Sport is een wereld van competitie, meedoen, jezelf verbeteren, presteren en natuurlijk: winnen. Sport is ook een wereld van organisatie, sponsoren, belangen... »
Hier om te helpen Het begon als een kleine club idealisten die op het slagveld gewonde soldaten bijstond, zonder dat Nederland in de oorlog betrokken was. 150 jaar later is he... »
Jodenjacht Tijdens de Tweede Wereldoorlog was het opsporen en arresteren van ondergedoken joden in Nederland voor een belangrijk deel het werk van de Nederlandse politi... »
De jacht op het verzet Of het nu ging om het ophangen van oranje slingers met de W van Wilhelmina, het rondbrengen van Het Parool of een gewapende aanslag op een Weermachtsoldaat, ... »
De roaring fifties Saai. Sloom. Duf. Om de jaren vijftig te beschrijven hebben we meestal genoeg aan woorden van één lettergreep. Maar dat beeld, vastgelegd in ons collectiev... »
Na de bevrijding Toen Nederland werd bevrijd van de Duitse bezetter leek het in eerste instantie of ons land explodeerde van vreugde. Dagen, weken, hier en daar zelfs maanden... »