Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Klem in de draaideur Arthur Docters van Leeuwen en het Ministerie van Justitie 1995-1998 »
Van stadsie tot stad We schrijven jaren '50 van de vorige eeuw. Utrecht is weer het wat slaperige provinciestadje geworden dat het ook voor de oorlog is geweest. Het herstelt zic... »
Utrecht 40-45 Utrecht was in de tweede wereldoorlog de Stad der Beweging - het kloppend hart van de NSB. En vandaar dat de fotografische herinnering aan de stad in die dag... »
Kopgeld Begin maart 1943, wanneer de jodendeportaties in Nederland enige stagnatie vertonen, besluit de Duitse bezetter het premiewapen in te zetten. Een groep van d... »