Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Jeroen Krabbé – Stilte door Jasper Krabbe Jeroen Krabbé wordt als schilder geïnspireerd door landschappen ver weg en dichtbij. En door te reizen naar plekken waar iconische meesters werkten. Door in bin... »
Icons - Identiteit in portretten door * Al sinds de prehistorie zijn we gefascineerd door de menselijke beeltenis. Hoe zien we anderen en hoe willen we dat de ander ons ziet? De sociale en psychologis... »
Ontdekking van het heden door Charlotte Holtsma & Edo Dijksterhuis In de 20ste eeuw is meer gebeurd dan ooit tevoren. Maatschappij, technologie, politiek, maar ook het intellectuele debat zouden nooit meer hetzelfde zijn. En de... »
Artemisia - Vrouw & macht door * Artemisia Gentileschi (1593-na 1654) is één van de belangrijkste vertegenwoordigers van de Italiaanse barok. Zo bekend, dat alleen haar voornaam voldoende was, ... »
De jonge André Volten door * De turbulente ontwikkeling die André Volten op zijn zoektocht naar het absolute beeld in de jaren 1950-1965 doormaakte van lyrisch-abstract schilder naar constr... »
Van Gogh, Cézanne, Le Fauconnier & De Bergense School door * De allereerste expressionistische beweging van Nederland ontstond omstreeks 1914 toen een groep jonge kunstenaars geïnspireerd raakte door de internationale ava... »
Sam Drukker - Onderweg door * De thematiek van kunstenaar Sam Drukker (Goes, 1957) was altijd al de mens in al zijn hoedanigheden: jong, oud, man, vrouw, sterk en kwetsbaar, maar de laatste ... »
Nové Realismy door * In 1918, na de beëindiging van de Eerste Wereldoorlog, werd besloten om de noordelijke delen van het uiteenvallende Oostenrijk-Hongarije samen te voegen tot een... »
In volle bloei door * Bloeiende tulpen, rozen en al die andere bloemsoorten – het lijkt zo’n vanzelfsprekend onderwerp voor de kunst. Toch deed het bloemstilleven pas na 1600 zijn in... »
Jan Mankes - de dieren en de ziel der dingen door Maarten van Doremalen 'Een goed dierschilder moest ik immers zijn? Hing ik niet met heel mijn hart aan de dieren en aan de schilderijen?'Jan Mankes... »