Boek
Mirna Fredericks stuurt recht op een midlifecrisis af: binnenkort wordt ze 36 jaar. Op de feestjes waar ze graag naartoe gaat worden hits uit de tachtiger jaren gespeeld en ze denkt dat zij de enige is die ze nog kent van vroeger.
Op één van die feestjes leert ze de duidelijk jongere Sjon kennen. Ook hij herinnert haar aan haar jeugd, want hij lijkt op haar overleden grote liefde van weleer: Johnny. Het duurt niet lang voor ze verliefd zijn en ontdekken dat het verleden hen echt met elkaar verbindt en dat juist de herinneringen aan dat verleden een gezamenlijke toekomst in de weg staat.
Verleden in de weg is een ontroerende liefdesroman en is de derde roman van Bianca van Strien.
Zij is in 1969 geboren in Maarssen en woonde tot haar 20e jaar in deze plaats. Nu woont ze Duitsland en werkt ze als Bachbloesem-consulente en als linedance-lerares. Ze schrijft korte verhalen en columns in diverse Duitse bladen.
Eerder verschenen van haar: Een nieuwe kans en Een moeilijke start.
De pers over Een nieuwe kans:
Makkelijk leesbaar liefdesverhaal over laaggeletterdheid. (H.W.L.Keus-Asveld voor Biblion)
De pers over Een moeilijke start:
Eigentijdse, romantische roman, die gevoelige onderwerpen
aan het licht brengt. (Daniela Koeleman voor Biblion)
Verleden in de weg
is een nieuwe roman in de serie Ellessy Relax, een reeks van ontspannende hedendaagse familie- en liefdesromans, bestemd voor een breed vrouwelijk lezerspubliek van alle leeftijden.
Meer informatie: www.biancavanstrien.nl
http://romatischeboeken.hyves.nl
«
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Verleden in de weg is een ontroerende roman over Mirna zij leert een jongen kennen die herinnert aan haar jeugd. Mooi verhaal wat zich langzaam opbouwt,tot een mooie liefde.
Zoals we van Bianca gewend zijn een boeiend verhaal over normale mensen met realistische problemen. Het verhaal wordt laag voor laag opgebouwd. De groeiende liefde tussen Mirna en Sjon, de problemen die daardoor ontstaan en de manier waarop ze daar mee om gaan zijn mooi beschreven en worden goed uitgewerkt.
Een leuk boek voor tussendoor. Naar het eind toe vond ik het wel ietsjes langdradig doordat de meeste familieleden tegen de relatie zijn, hetzelfde patroon bleef voorkomen. Maar dat neemt niet weg dat ik me geamuseerd heb tijdens het lezen. Het realiteitsgehalte is hoog en de situatie herkenbaar voor iedereen die al eens verliefd geweest is. Hier en daar lijkt er een komma teveel, maar dat zorgt er wel voor dat het verhaal wat trager vooruit gaat. Geen slechte zaak lijkt me en een schijnbaar misplaatste komma komt ook weer niet zo vaak voor. Nog een laatste puntje is dat het soms wat verwarrend wordt. Mirna wordt vaak met 'ze' aangeduid, maar wanneer ze bij haar moeder, een vriendin of een andere vrouw is, wordt het soms verwarrend over wie het nu gaat. Kort gezegd: Bianca, ik denk dat ik nog wel een boek van je ga vastnemen en ik nu ga stoppen met mijn recensie voor ik mijn leerstof proza (focalisatoren, vertellers,...) ga toepassen ;)
Een verhaal over een liefde die gedoemd lijkt te zijn te mislukken doordat het gezamenlijke verleden de twee geliefde in de weg staat. Toch gaan ze ervoor om het te laten slagen. De manier waarop alles tot stand komt had wat mij betreft verder uitgewerkt mogen worden, nu blijft het een beetje aan de oppervlakte en ben je vrij snel door het verhaal heen.
Biblionrecensie
Verleden in de weg - Bianca van Strien
Mirna Fredericks ziet er erg tegenop om 36 jaar te worden. Ze bezoekt graag feestjes waar hits uit de jaren tachtig van de 20e eeuw worden gespeeld. Op zo’n feestje ontmoet ze de veel jongere Sjon, die erg veel lijkt op Mirna’s overleden jeugdvriend Johnny. Ondanks het leeftijdsverschil bloeit er iets moois op tussen Mirna en Sjon. Ze worden verliefd, tot ze ontdekken dat het verleden hun relatie in de weg zit. Samen besluiten ze het gevecht aan te gaan, maar zal hun relatie sterk genoeg zijn om deze herinneringen te overwinnen? Door het geringe aantal bladzijden gecombineerd met de makkelijke leesbaarheid leest dit boek lekker snel weg. Nadeel hiervan is dat het boek niet de ruimte biedt om dieper op het verhaal in te gaan, waardoor het wat oppervlakkig blijft. Deze roman biedt echter prima vermaak voor een lange winteravond, en zal een breed vrouwelijk publiek aanspreken. Paperback met vrij kleine druk en ruime interlinie. - Marieke ten Pierick
Verleden in de weg Bianca van Strien Uitg. Ellessy 2010 ISBN 978 90 8660 133 2
Mirna heeft op de feestjes waar ze regelmatig komt, al een paar keer een leuke jongen gezien, die haar doet denken aan haar overleden grote liefde: Johnny.
Als ze nader kennis met hem maakt, heeft ze het gevoel dat ze hem al jaren kent. Bovendien is ze straal verliefd geworden, maar Mirna verwacht problemen omdat deze jongen, Sjon genaamd, veel jonger is dan zij. Mirna is de dertig al ruim gepasseerd. Maar Sjon is ook verliefd op haar en al snel komt het tot een relatie tussen hen.
Mirna’s moeder is er niet zo gelukkig mee. Ze is bang dat Johnny hen in de weg zal staan. Maar dat zinkt in het niet bij de reactie van Sjons moeder. Mirna is er al achter gekomen dat ze haar van vroeger kent en als ze met Sjon bij haar komt, slaan bij Sjons moeder de stoppen door. Ze beschuldigt Mirna van iets verschrikkelijks...
Een vlotlezende, luchtige roman. Wel vind ik het een beetje onrealistisch dat Mirna en Sjon, als ze elkaar nauwelijks kennen, elkaar meteen al in gezelschap hartstochtelijk de eerste kus geven en direct de nacht bij elkaar doorbrengen.
De schrijfster heeft het conflict tussen Sjons moeder en Mirna boeiend beschreven en dat maakt ook dat je blijft lezen omdat je wilt weten hoe het afloopt.
Het is dat het zo'n dun boekje is en in één middag uitleest...wat een gezemel en gejank. Op iedere bladzijde worden er tranen geplengd...tsjonge. Beetje overdreven. En verder gebeurt er weinig......
De datum waarop dit boek in de boekhandel te koop of te bestellen is,is bekend. 12 November 2010. Ik denk dat het dan ook wel snel in de verschillende bibliotheken te leen zal zijn.
"Verleden in de weg" ligt op het moment bij de drukker. In November zal mijn derde boek dan verschijnen. Ik kijk er naar uit.