Boek
Mirna Fredericks stuurt recht op een midlifecrisis af: binnenkort wordt ze 36 jaar. Op de feestjes waar ze graag naartoe gaat worden hits uit de tachtiger jaren gespeeld en ze denkt dat zij de enige is die ze nog kent van vroeger.
Op één van die feestjes leert ze de duidelijk jongere Sjon kennen. Ook hij herinnert haar aan haar jeugd, want hij lijkt op haar overleden grote liefde van weleer: Johnny. Het duurt niet lang voor ze verliefd zijn en ontdekken dat het verleden hen echt met elkaar verbindt en dat juist de herinneringen aan dat verleden een gezamenlijke toekomst in de weg staat.
Verleden in de weg is een ontroerende liefdesroman en is de derde roman van Bianca van Strien.
Zij is in 1969 geboren in Maarssen en woonde tot haar 20e jaar in deze plaats. Nu woont ze Duitsland en werkt ze als Bachbloesem-consulente en als linedance-lerares. Ze schrijft korte verhalen en columns in diverse Duitse bladen.
Eerder verschenen van haar: Een nieuwe kans en Een moeilijke start.
De pers over Een nieuwe kans:
Makkelijk leesbaar liefdesverhaal over laaggeletterdheid. (H.W.L.Keus-Asveld voor Biblion)
De pers over Een moeilijke start:
Eigentijdse, romantische roman, die gevoelige onderwerpen
aan het licht brengt. (Daniela Koeleman voor Biblion)
Verleden in de weg
is een nieuwe roman in de serie Ellessy Relax, een reeks van ontspannende hedendaagse familie- en liefdesromans, bestemd voor een breed vrouwelijk lezerspubliek van alle leeftijden.
Meer informatie: www.biancavanstrien.nl
http://romatischeboeken.hyves.nl
«
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Biblionrecensie
Verleden in de weg - Bianca van Strien
Mirna Fredericks ziet er erg tegenop om 36 jaar te worden. Ze bezoekt graag feestjes waar hits uit de jaren tachtig van de 20e eeuw worden gespeeld. Op zo’n feestje ontmoet ze de veel jongere Sjon, die erg veel lijkt op Mirna’s overleden jeugdvriend Johnny. Ondanks het leeftijdsverschil bloeit er iets moois op tussen Mirna en Sjon. Ze worden verliefd, tot ze ontdekken dat het verleden hun relatie in de weg zit. Samen besluiten ze het gevecht aan te gaan, maar zal hun relatie sterk genoeg zijn om deze herinneringen te overwinnen? Door het geringe aantal bladzijden gecombineerd met de makkelijke leesbaarheid leest dit boek lekker snel weg. Nadeel hiervan is dat het boek niet de ruimte biedt om dieper op het verhaal in te gaan, waardoor het wat oppervlakkig blijft. Deze roman biedt echter prima vermaak voor een lange winteravond, en zal een breed vrouwelijk publiek aanspreken. Paperback met vrij kleine druk en ruime interlinie. - Marieke ten Pierick