Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De dagen Wie zijn aardiger, slimme of domme mensen? Waar laat je je woede als een ander je meteen gelijk geeft? Hoe komt het dat de mensen die het écht zwaar hebben ... »
Een man voor de zomer ‘Een man voor de zomer’ volgt Renate Rubinstein in een levenslange speurtocht. Van de vroege stukken die de vrijere liefde van de sixties uitbuiten en te... »
Niets te verliezen en toch bang Niets te verliezen en toch bang, bekroond met de Multatuli-prijs 1979, is een van de meest onthutsende egodocumenten in de Nederlandse literatuur. Renate Rub... »
Bange mensen stellen geen vragen Waar Renate Rubinstein (1929-1990) verscheen was er reuring. Vanaf 1961 maakte zij furore met de stukken die zij onder de naam Tamar in <em>Vrij Nederland</e... »
Over Israël <p>Het eerste stukje dat Renate Rubinstein publiceerde, in 1952, gaat over Israël. Haar laatste, in 1990, eveneens. Het thema van de joodse staat in zijn st... »
Liefst verliefd 'Het kan allemaal wel slecht aflopen - dat doet het ook vaak - maar zolang als het dúúrt is verliefdheid het meest complete gevoel dat er is'.Liefst Verlie... »
Mijn beter ik Met de publicatie van Mijn beter ik in 1991 veroorzaakte Renate Rubinstein zelfs na haar dood nog een schandaal. Ze deed verslag van de geheime liefde die ze... »
Alexander Eind 1984 sprak Renate Rubinstein gedurende tien dagen in Engeland met Z.K.H. Prins Willem-Alexander van Oranje. Oftewel Alexander. Ter gelegenheid van het v... »
Over Israël <p>Het eerste stukje dat Renate Rubinstein publiceerde, in 1952, gaat over Israël. Haar laatste, in 1990, eveneens. Het thema van de joodse staat in zijn st... »
Niets te verliezen en toch bang Niets te verliezen en toch bang is een van de meest onthutsende egodocumenten in de Nederlandse literatuur. Renate Rubinstein, de Koningin van de Column, gee... »