Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Tarabas ‘Tarabas’, zoon van een Russische grootgrondbezitter en hoofdpersoon van deze roman van Joseph Roth, neemt na een aanslag op de gouverneur van Cherson de... »
Rechts en links In ‘Rechts en links’ van Joseph Roth komt Paul Berheim er na de Eerste Wereldoorlog achter dat hij het bankimperium van zijn pas overleden vader heeft ge... »
Hotel Savoy Gabriel Dan keert terug uit de oorlog, berooid en zonder vaste verblijfplaats. Hij probeert zijn geld als stationsarbeider te verdienen en neemt zijn intrek ... »
Het sprookje van de 1002e nacht Joseph Roth werd in 1894 geboren in Brody in Galicie en diende tijdens de Eerste Wereldoorlog in het keizerlijk leger. Als journalist maakt hij vele reizen o... »
De honderd dagen In ‘De honderd dagen’ van Joseph Roth keert Keizer Napoleon na maanden ballingschap triomfantelijk terug naar Parijs. Hij wordt door een juichende menigt... »