Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Radetzkymars In Radetzkymars (1932) vertelt Roth de laatste jaren van de Habsburgse monarchie aan de hand van het verhaal van de familie Trotta. Het hoofdpersonage is Car... »
De honderd dagen Keizer Napoleon keert na maanden ballingschap triomfantelijk terug naar Parijs. Hij wordt onthaald door een juichende menigte. Een van zijn aanbidders, de wa... »
Het sprookje van de 1002e nacht ‘Het sprookje van de 1002e nacht’ van Joseph Roth gaat over Mizzi Schinagl, een meisje van plezier. Zij brengt een nacht door met de sjah van Perzië als... »
Elke vriendschap met mij is verderfelijk ‘Duitsland is dood. Voor ons is het dood. Het is een droom geweest. Ziet u dat eindelijk, toe,’ bezweert Joseph Roth in een brief aan zijn vriend Stefan ... »