Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De heks van Hoensbroeck De laatste als heks verbrande vrouw in de Nederlanden, in 1743. Toen er nog volop heksenprocessen gaande waren in de Landen van Overmaas.Marie Ponts maakte d... »
De Diana cultus De bokkenrijders vormen het einde van een lange lijn. Maar welke lijn? Dit boek gaat over de zoektocht naar de zogenaamde blue bowl (blauwe kom) oftewel de G... »
De Mythe Limburg Het ontstaan van een regionaal Limburgszelfbewustzijn en de integratie van Limburg in de nationale staat zijn twee zijden van dezelfde medaille / Ad Knotter,... »
Historie, en het dialect De Selfkant en de Voerstreek spreken tot de verbeelding van menige Limburger. Geschetst wordt hier hoe moeilijk het is om vandaag de dag voor de dialecten, d... »
Land van Aubel De schrijver heeft fysische geografie gestudeerd aan de Universiteit van Utrecht.Het dorp Aubel ligt ingeklemd tussen de vallei van de Bel in het noorden, en... »
De Rode Beuk Huize ‘de Rode Beuk’ maakt deel uit van het Hostel. Dit is een resocialisatieprogramma voor psychiatrische patiënten opgezet van toen nog Vijverdal. Het... »
De Apocriefen Uiteindelijk komt het boek 'Secretum Silentii' in het bezit van de vakgroep 'Apocriefen' van de faculteit Theologie te Utrecht. Het boek bevat het zogenaamde... »
Herinneringen aan later Zomaar op een dag ontstaan, als een bloemlezing uit 16 jaar dichten. Alleen de beste gedichten zijn geselecteerd uit vele vele dichtbundels. Begonnen in Utre... »
De diagnose In een kille najaarochtend tussen Woerden en Gouda in de intercity naar Rotterdam, zag ik de koeien met hun poten in de mist staan. We reden door het laagvee... »
Eindejaarsfeest ‘Iedere man draagt het eeuwige beeld van de vrouw in zich, niet van een of andere vrouw, maar van de vrouw. Dit beeld is van oorsprong onbewust, een oeroud... »