Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Wij van na de oorlog / Ademen met beide longen 'In die jaren zestig was de verleiding groot om ons heldhaftig te gedragen toen er weinig op het spel stond, om als het ware de oorlog nog eens risicoloos na... »
1945 Van jongs af aan hoorde Ian Buruma de verhalen van zijn vader over ‘de oorlog’. Er waren ernstiger verhalen, al was het zijne erg genoeg. Hij was onderge... »
De jaren 70 <p>In 1975 verscheen bij De Arbeiderspers <em>Frimangron</em>. Dit eerste fotoboek van Willem Diepraam vormde de neerslag van een verblijf in Suriname, vlak ... »
Het loon van de schuld Hoe presenteren Duitsland en Japan de Tweede Wereldoorlog in hun schoolboeken, hoe gaan ze om met musea en monumenten en plaatsen als Auschwitz, Hiroshima en... »
Inventing Japan The author of Bad Elements and The Missionary and the Libertine traces the history of Japan from the country's nineteenth-century feudal isolation, to its ri... »
Na de moord in Amsterdam In ‘Na de moord in Amsterdam’ keert Ian Buruma zeventien jaar na de moord op Theo van Gogh terug naar de ‘plaats delict’ en vraagt zich af wat er ver... »
Tokio mon amour ‘Tokio mon amour’ van Ian Buruma is het portret van de schrijver als jonge man en van Tokio, de stad die hem mede vormde. Toen Buruma in 1975 aankwam in ... »