Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De roeiers van Port Dauphin Het is 1960. Cees Nooteboom reist in een bus door het Marokko van een halve eeuw geleden. Naast hem zit een man in djellaba met een geweer en een kalfskop op... »
Een winter vol verhalen Toen duidelijk werd dat ons een langere periode van thuisblijven, thuiswerken en thuis lezen te wachten staat, vroegen wij een aantal geliefde auteurs een ve... »
Een duister voorgevoel In dit rijk geïllustreerde essay beschrijft Cees Nooteboom zijn reizen naar zeven schilderijen van Jheronimus Bosch in Lissabon, Madrid, Gent, Rotterdam en ... »
De schrijver als hoofdpersoon Cees Nooteboom is avontuurlijk en nieuwsgierig en laat zich in zijn werk overwegend leiden door zijn eigen waarneming en ervaring. Hij is een hartstochtelijk... »
Het Spaanse van Spanje <p><i></i>De mooiste literaire verhalen over Spanje van de auteur van <i>De omweg naar Santiago.</i></p><p>
‘Armzalig degenen die hun Spanje alleen aa... »
De ridder is gestorven Op een Spaans eiland tracht een vriend van de overleden schrijver André Steenkamp, zelf ook schrijver, diens onvoltooide boek af te maken en tegelijk de laa... »