Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Brood om van te leven "Wie anders voedt ook nu de hele wereld dan Hij die uit een paar korrels hele oogsten schept?" De vraag is afkomstig uit de eerste verhandeling in deze bunde... »
Ketters en scheurmakers In Augustinus' oeuvre is de weerslag van zijn polemische instelling en interesse goed te zien. Tal van werken dragen titels met daarin het woord 'tegen' (het... »
Antiarianische Schriften Contra sermonem Arrianorum - Gegen eine Flugschrift der Arianer / Conlatio cum Maximino - Konferenz des Maximus / Contra Maximinum - Gegen Maximus »
De civitate Dei ‘De civitate Dei? Alom bekend dat Augustinus dit boekwerk geschreven heeft, maar jemoet zoeken naar iemand die weet wat erin staat.’ Bij tijd en wijle ho... »
Belijdenissen De Belijdenissen van Aurelius Augustinus (354-430) worden algemeen gezien als een hoogtepunt in de wereldliteratuur. Door de eeuwen heen blijft het werk leze... »
Stratenmakers en brugwachters Bijna veertig jaar lang heeft Augustinus (354-430) in het Noord-Afrikaanse Hippo Regius de geloofsgemeenschap als predikant gediend. Van heinde en verre kwam... »