Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Kruisen, relieken en wonderen Voor de derde keer nemen Aat van Gilst en Hans Kooger de lezers mee op een tocht langs de minder bekende paden van onze religieuze cultuur. De trilogie, die ... »
Het Paasfeest in geschiedenis en volksgebruiken Het Paasfeest in geschiedenis en volksgebruikenHet paasfeest betekent een keerpunt in de natuur: de lente wint het van de winter. Deze gedachte ligt ten gron... »
Wijze vrouwen en godinnen Is er aan het patriarchaat een matriarchaat voorafgegaan? In 'Wijze vrouwen en godinnen' concludeert Aat van Gilst dat de (moeder)godinnen uit de oudheid in ... »
Heksen, waan en vervolging In de 16de en 17de eeuw werden tal van onschuldige vrouwen en tovenaars door verbranding, onthoofding of wurging om het leven gebracht. Het boek 'Heksen: Waa... »
R. Walther Darré Richard Walther Darré was een veelbelangrijker sleutelfiguur in het Derde Rijk danvaak wordt aangenomen. De landbouwpolitiekvormde een sleutelelement in de ... »
Van Sint Margriet tot Sint Katrien Aat van Gilst is een van Nederlands grootste kenners<br/>van volkstradities. Zijn jongste boek, nu over de<br/>oogstfeesten en herfstfeesten van Sint Margrie... »