Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Misdadige pauzen en hun handlangers Hoe is het pausdom ontstaan? Hoe hebben de 'plaatsvervangers van Christus' de kerk geregeerd, wat waren de funeste gevolgen van hun kerkelijke en wereldlijke... »
De eeuwige ordening <p>Aan de godenhemel van de Edda moet men niet de religie van hetoude Noord-Europa zoeken. Daarom is de stof na een hoofdstuk overde prehistorie in twee hoof... »
De gemanipuleerde Maria Maria heeft een enorm stempel op onze cultuur gedrukt.Haar heerlijkheid is door de beroemdste beeldhouwers,dichters en componisten tot uitdrukking gebracht.I... »
De weerwolf door de eeuwen heen De weerwolf. Er is nauwelijks een begrip dat meer toto onze verbeelding spreekt dan deze mysterieuze schepping! De weerwolf is ook in de huidige tijd thema v... »
Midzomer in Europa In 'Midzomer in Europa' wordt de zomerzonnewende door Aat van Gilst weer tot in detail tot leven gewekt. In Nederland is dit een vrijwel vergeten feest, maar... »
Engelen, heiligen en noodhelpers Door de eeuwen heen hebben engelen, heiligen, martelaren of noodhelpers vele mensen aangesproken. De belangstelling voor deze hemelse wezens en aardse sterve... »
Kruisen, relieken en wonderen Voor de derde keer nemen Aat van Gilst en Hans Kooger de lezers mee op een tocht langs de minder bekende paden van onze religieuze cultuur. De trilogie, die ... »