Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
‘Het eiland van vuurrazernij’ door Rick Honings 'Het eiland van vuurrazernij'. Met die woorden typeerde Louis Couperus de Krakatau. Tijdens zijn rondreis door Indonesië wilde hij de beroemde vulkaan met eigen... »
P.C. Hooft - Warenar door Meest succesvolle komedie van de Gouden Eeuw opnieuw vertaald en in zijn historische context geplaatst<br/><br/>Geld en liefde - wie droomt er niet van? Het ver... »
Een sublieme nalatenschap door Willem Bilderdijk (1756-1831) was de grootste dichter van zijn tijd, maar ook een dwarsdenker in eeuwig verzet tegen de tijdgeest, en een zonderlinge hypochonde... »
De roman in de negentiende eeuw door Toos Streng Aan het begin van de negentiende eeuw zagen geletterden de roman als een nieuwkomer. De opkomst van het genre werd dan ook met wantrouwen gevolgd. Sommige nieuw... »