Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Verlangen zonder te weten waarnaar door Maurits Verhoeff Maurits Verhoeff<br/><br/><br/>Nescio-kenner Maurits Verhoeff onderzocht verschillende kwesties die nog onbeantwoord waren. Hoe zat het precies met de kolonie T... »
Langs gevelstenen, sloppen en paleizen door Ina Schermer-Vermeer Het Amsterdam van Bordewijk<br/>Ina C. Schermer-Vermeer<br/><br/>Wie Amsterdam wil leren kennen, moet Bordewijk gaan lezen', schrijft Hugo Brandt Corstius in z... »
Een literaire roadtrip door Aad Meinderts In 30 dagen langs 100 schrijversgraven<br/>Aad Meinderts (tekst) en Jessica Swinkels (foto's)<br/><br/>Aad Meinderts, directeur van het Letterkundig Museum, reisde gewapend met witte rozen in 30 dagen langs 100 Nederlandse en Vlaamse schrijversgraven. »
Nederlandse schrijvers en religie, 1960-2010 door Jaap Goedegebuure Ondanks berichten dat de kerken leeglopen en kloosters moeten sluiten, is de hang naar religie nog altijd sterk geworteld in onze samenleving. Traditionele gelo... »
De kleine Nederlandse literatuur voor Dummies door DickJan Braggaar Ken je Hooft alleen van de P.C. Hooftstraat? Dan mag jij je kennis van de Nederlandse literatuurgeschiedenis wel eens opfrissen. Dit boekje geeft je een breed o... »
Vergilius als tovenaar door In de Middeleeuwen stond de klassieke dichter Vergilius ook bekend als tovenaar. In die hoedanigheid werden vanaf de twaalfde eeuw allerlei wonderlijke activite... »
Jacob van Maerlant door De fascinerende wereld van de Middeleeuwen door de ogen van een veelzijdig schrijver.<br/><br/>Bomen die de toekomst voorspellen, babytandjes die harder groeien... »
Voor vorst en stad door Samuel Mareel Vieringen ter ere van het Huis van Bourgondië-Habsburg vormden in de vroegmoderne Vlaamse en Brabantse steden een belangrijke aanleiding voor de productie en opvoering van literaire teksten. Ze droegen daardoor in belangrijke mate bij aan de bijzondere ontwikkeling van het stedelijke literaire leven. »