Boek
Curriculum vitae
Prof. mr. R.P.J.I. Tjittes is advocaat te- Amsteidam (Allen & Overy LLP), hoogleraar privaairecht aan de Vrije Universiteit Amsterdam en raadsheer-plaatsvervanger in het Gerechtshof Arnhem.
Rieine-Jan Tjiurs (1967) heeft rechten gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen (1989) en heeft daarna onder meer gewerkt bij de civiele sectie van het Wetenschappelijk Bureau van de Hoge Raad. als fulltime hoogleraar aan de VU, en de laatste acht jaar als fulltime raadsheer in de Gerechtshoven Amsterdam en Arnhem. In 1994 promoveerde hij in Groningen op het proefschrift 'De hoedanigheid van contractspartijen'. Hij publiceert regelmatig over contractenrecht, procesrecht en aansprakrlijkheidsrecht.
Iets over dit boekje
Dil deel behandelt de leerstukken rechtsverwerking en de klachtplicht bij ondeugdelijke prestaties (art. 6:89 en 7:23 B\V).
Bij de bespreking van rechtsverwerking wordt aandacht besteed aan de verhouding van rechtsverwerking tot verwante rechtsfiguren (als onder meer afstand van recht, verjaring en verval en misbruik van bevoegd heid), rechtsverwerking buiten het vermogensrecht (zoals in het burgerlijk procesrecht, het personen- en familierecht, het intellectuele-eigendomsrecht en het bestuursrecht), de grondslagen van en vereisten voor rechtsverwerking, de gedifferentieerde rechtsgevolgen van rechtsverwerking en processuele aspecten. Tevens wordt kort ingegaan op de historie van het leestnk van rechtsverwerking en aan rechtsverwerkingsachtige figuren in Duitsland, België, Frankrijk en Engeland. Bij de behandeling van de klachtplicht ingevolge art. 7:23 en 6:89 BW wordt ingegaan op het begintijdstip en lengte van de klachttermijn, de wijze van kennisgeving, welke remedies verloren gaan voor de crediteur/koper als hij niet (tijdig) voldoet aan zijn klachtplicht, en op vragcn van stelplicht en bewijslast. Tevens wordt bezien in hoeverre partijen met een contractueel beding van an. 6:89 en art. 7:23 BW kunnen afwijken. Ten slotte wordt de onderzoeks- en klachtplicht in het Weens Koopverdrag (CISG) besproken. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Er zijn nog geen recensies voor dit boek.