Boek
Een schitterende roman, deels geïnspireerd op het leven van Lodewijk Pincoffs, de grootste fraudeur uit de Nederlandse geschiedenis, en de man die vrijwel eigenhandig Rotterdam en zijn haven tot bloei bracht.
De eens gevierde Rotterdamse zakenman en politicus Lodewijk Pincoffs vlucht in 1879 halsoverkop met zijn gezin naar de Verenigde Staten. Zo probeert hij een lange gevangenisstraf te ontlopen vanwege een boekhoudschandaal dat Rotterdam aan de rand van het faillissement heeft gebracht. In een saloon in Paterson raakt Pincoffs in gesprek met Emma, een prostituee van Nederlandse afkomst. Zij maakt zich zorgen over de verdwijning van haar man Harm. Harm is betrokken bij een Ierse beweging die vanuit de VS ijvert voor de bevrijding van Ierland, onder andere door het gebruik van de recentelijk uitgevonden eenmansonderzeeër. Emma vermoedt dat Harm op een geheime missie over de oceanen zwerft. Ze zint op wraak op degenen die hem daartoe hebben overgehaald. Tijdens het gesprek dwalen de gedachten van Pincoffs en Emma af en ontrollen hun verhalen zich voor de lezer. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Begin veertiende eeuw. Wie erin slaagt een jaar en een dag binnen de stadsmuren van Barcelona te wonen, is vrij mens volgens het plaatselijk recht. De Catalaanse boer Bernat glipt door de poort naar binnen en redt zo zijn babyzoon Arn... »
Alle vrolijke verhaaltjes over de viezerdjes, de ettertjes, de bussertjes en de griezeltjes nu in één band!
Prutje en Snotje zijn zo vies dat echt níémand ze wil hebben. Behalve tante Dalia… Flop en Fladdertje zijn zo... »