Boek
In de schaduw van de grote stad
Kunstenaars in Rijswijk 1930-1970
Aan het begin van de jaren dertig waren de 'Vereenigde Rijswijksche Kunstschilders', die in de eerste decennia van de twintigste eeuw Rijswijk tot een kunstenaarsdorp hadden gemaakt, weer van het toneel verdwenen. Maar tentoonstellingen van Rijswijkse schilders bleven een terugkerend fenomeen. De verschillen tussen de kunstenaars waren echter groot, zowel wat werk als succes betreft. De een wist nauwelijks het hoofd boven water te houden; aan de ander gingen de crisisjaren volledig voorbij. Wat ze echter gemeen hadden ,was hun vasthouden aan traditionele opvattingen van schilderkunst. Daarin weken zij niet af van de overgrote meerderheid van Nederlandse kunstenaars. 
Auteur Marc Couwenbergh schetst het kunstenaarsklimaat in Rijswijk tijdens de moeilijke jaren van  crisis en bezetting. Maar ook hoe de Nederlandse kunstwereld eind jaren veertig in rep en roer raakte door de eerste COBRA tentoonstelling in Amsterdam. Onvermijdelijk deed ook de 'moderne kunst' zijn intrede in Rijswijk, zij het op een onverwachte plaats en door kunstenaars van 'buiten'. 
Hoe het deze en andere kunstenaars verging in de periode 1970-2000valt te lezen in het derde deel van de trilogie over kunstenaars in Rijswijk, dat naar verwachting in februari 2015 het licht zal zien. 
Kunstenaars die aan bod komen zijn o.a.:
Cees AndreaArmand van der Helm
Hermanus BerserikHenk Kuipers
Anthonie van BloppoelHenk Leurs
Jan van BloppoelPieter Mansveld-Beck
Livinus van de BundtMenno van Meeteren Brouwer
Mieke van der BurgtPieter de Regt
Gerard DelfgaauwJacob Willem van Rossum
Jan C.A. GoedhartGeorg FrederikTeijssen
Henk GoosenKlaas Vegter
Jan GrauwenkampAdri Visser
Auteur: Marc Couwenbergh; 80 pagina's, geïllustreerd in kleur; ISBN 978-90-821807-0-1 
  « 
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Er zijn nog geen verbanden gelegd.