Boek
In Die laatste zomer van Tatiana de Rosnay trakteert de net gescheiden architect Antoine Rey zijn zus Mélanie op een nostalgische lang weekend op het Franse eiland waar zij in hun kinderjaren de vakanties doorbrachten. Hun verblijf die zomer brengt niet alleen vergeten herinneringen aan hun vroeggestorven moeder naar boven, maar ook een schokkende ontdekking.
'Boeiend familiedrama.' - Susan Smit
'Die laatste zomer bevestigt De Rosnay's talent voor het schrijven van boeiende familiedrama's. - De Standaard der Letteren
«
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Die laatste zomer zal bij menig mensen in de smaak gaan vallen. Het is dan wel niet zo ingrijpend als Tatiana’s debuut Haar naam was Sarah, maar haar schrijfstijl is ontzettend prettig en aangenaam. In het begin moest ik wel even wennen aan de vele personages in het boek en de franse namen die erin voorkomen (van de personen alsmede het eten), maar eenmaal daar aan gewend zat er de vaart er goed in.
De schrijfstijl vind ik overeenkomen met Nicci Gerrard en het verhaal heeft wat weg van het boek Vanuit de verte van Donna Milner vanwege de familiegeheimen, hoewel ik deze laatste een stuk beter vind dan Die laatste zomer.