Boek
Marie-Angèle Susini zoekt een nieuwebeheerder voor haar dorpscafé op Corsica,maar niemand slaagt erin de zaak goed telaten draaien. Dan melden MatthieuAntonetti en Libero Pintus zich als kandidaten,twee jongens uit het dorp die aan deSorbonne in Parijs filosofie zijn gaan studeren.Ze slagen er boven verwachting in omhet café goed uit te baten. Grote troef daarbijis de aanwezigheid van vijf serveersters,onder wie de opwindende Annie. Maarterwijl de sfeer niet stuk lijkt te kunnen,dreigen er rivaliteit en kwaadwillendheid.Uiteindelijk gaat de wereld van het dorpscaféhier tijdens een bloedige apotheose aan tenonder.
Dat is het lot van alle werelden, volgensJérôme Ferrari. Hij spiegelt zijn verhalenover het Corsicaanse café en de familieAntonetti aan de preken over de val vanRome die Augustinus in 410 uitsprak, waarinhij zijn toehoorders wees op de angstwekkendevluchtigheid van alle denkbarewerelden. Als troost mag dienen dat er tochsteeds weer nieuwe werelden opdoemen endat daarover geschreven kan worden. Zoalsin deze buitengewoon fascinerende roman. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Niemand