Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De leugen Een boek over taal, dat begint als een essay en lijkt te eindigen als een roman. Of is het toch een essay? Wat de verteller in het boek betoogt, is dat we al... »
Voor mijn beste wandelmaatje Als wandelaar van de Vierdaagse maak je gemakkelijk vrienden. Misschien is iedere wandelaar eigenlijk al een vriend en in dat geval is degene die vier dagen ... »
Gekraakt! De Nijmeegse stadsdetective en Vierdaagseloper Rogier Hoofs ziet zich in Gekraakt! gedwongen om in zijn eigen verleden te duiken, als hij de opdracht krijgt ... »
De dood of de gladiolen Op de dag van de Vierdaagse ontdekt de Nijmeegse buschauffeur Rogier Hoofs in zijn bus een aankondiging van een moordaanslag op een van de deelnemers van het... »
La Forêt Aan het einde van de negentiende eeuw schenkt de schatrijke bankier Hendrik van Loon een deel van zijn landgoed Hydepark aan zijn zoon Louis en diens vrouw A... »
Oorlogspad Kort na de oorlog biedt Amerika het zwaar getroffen Nijmegen alle hulp. Vanuit de stad Albany brengt een delegatie de eerste 250 ton hulpgoederen. Onder de d... »
Stad bij nacht Het is in onze kop geraakt en we komen er nooit meer vanaf: het verlangen recht en onrecht te kennen. Zoals bij haar. Zij is van de politie en als ze boeven ... »
De zomerdromer Christien is een jonge vrouw. Ze is schuldig aan een dodelijk ongeluk. Met haar man en kinderen heeft ze nog een heel leven te gaan, maar het is niet meer op... »
Mulisch' Gouden Muur Begint u nu aan een essay over Harry Mulisch’ paradigma de Gouden Muur of is het een instructie voor het schrijven van een verhaal? Of blijkt het al met al... »