Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Het verdorven genootschap Dit is het bijzondere verhaal van de achttiende-eeuwse Parijse salon van Baron Thiry d’Holbach, waar de grootste geesten van die eeuw – Diderot, Hume, Ro... »
Böse Philosophen Ein Salon in Paris und das vergessene Erbe der Aufklärung »
De duizelingwekkende jaren Stel je voor dat je de jaren 1900 tot 1914 zou bezien zonder deschaduw die de gruwelijke gebeurtenissen van detwintigste eeuw daarover geworpen hebben.
De onderwerping De menselijke obsessie met het overheersen van de natuur zal leiden tot verwoesting van onze planeet
‘Onderwerp de aarde.’ Ongeveer drieduizend jaar gel... »
Wat op het spel staat Wat als een historica over vijftig jaar terugkijkt naar het begin van de 21ste eeuw? Zij zal versteld staan dat wij - verblind door onze dagelijkse beslommer... »
Het verdorven genootschap Dit is het bijzondere verhaal van de achttiende-eeuwse Parijse salon van Baron Thiry d'Holbach, waar de grootste geesten van die eeuw - Diderot, Hume, Rousse... »
Bij storm aan zee In een hotelkamer in Amsterdam wacht Ben op de urn met de as van zijn moeder. Hij schrijft een brief aan zijn vierjarige zoondie hij pas over veertig jaar ma... »
Het verdorven genootschap Dit is het bijzondere verhaal van de achttiende-eeuwse Parijse salon van Baron Thiry d Holbach, waar de grootste geesten van die eeuw Diderot, Hume, Rousse... »