Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Villa Triste <p>De hoofdpersoon van <em><em><em>Villa Triste</em></em></em> is een jongeman die het roerige Parijs van de vroege jaren zestig ontvlucht, waar een sfeer va... »
Het gras van de nacht Op een wandeling door Montparnasse glijdt de Parijse schrijver Jean onverhoeds weg in een bres in de tijd: is hij terug in 1966? Zijn vriendin Dannie R. werd... »
Het circus komt voorbij 'Het circus komt voorbij' is een liefdesgeschiedenis tegen de achtergrond van het Parijs uit het begin van de jaren zestig. Vanaf hun eerste toevallige ontmo... »
Nachtronde Hoe word je een verrader? De hoofdpersoon van Nachtronde informeert zowel de Gestapo over het verzet als het verzet over de politie en over handelaren op de ... »
Kleedkamer in kindertijd ‘Toen ik haar zag zitten achter het smeedijzeren hekwerk tussen café en biljartzaal, kon ik haar gelaatstrekken niet meteen goed onderscheiden. Buiten sch... »
Uit verre vergetelheid Een man wordt ondergedompeld in herinneringen aan Parijs en Londen in de jaren zestig. Hij dwaalde er met hetmeisje op wie hij verliefd was door illegale gok... »
Om niet te verdwalen Toen Patrick Modiano werd bekroond met de Nobelprijs voor de Literatuur was dat vooral, aldus het Nobelprijscomité, omdat hij als geen ander de kunst van he... »