Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De diaspora De zes novellen die Marnix Gijsen samenbracht in het boek De diaspora hebben onder de oppervlakte duidelijk één gemeenschappelijk thema: dat van de ineenst... »
De lange nacht De roman De lange nacht gaat over de vriendschap tussen Leo, een begaafde en overgevoelige jongeman, en Benoni, wiens leven niet beheerst wordt door de morel... »
Het boek van Joachim van Babylon JOACHIM VAN BABYLON is een van Marnix Gijsens grootste successen. Op zijn licht-ironische manier vertelt Gijsen de geschiedenis van 'Suzanna in het bad&... »
De loopgraven van fifth avenue In De loopgraven van Fifth Avenue beschrijft Gijsen de oorlogsjaren in New York in een reeks memoires, die de sfeer van het tijdsgewricht precies weergeven.G... »
Verzameld werk `Het knappe van Gijsen is dat hij schijnbaar zonder enige moeite geloofwaardig overkomt. Aldus Arnon Grunberg, die de schrijver verder prees om het mededoge... »
Van een kat die veel pretentie had De novelle Van een kat die te veel pretentie had schildert op luchtig-ironische toon de typisch Amerikaanse levensloop van een bourgeois-kat: van de veilige ... »