Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Seks in biopolitieke tijden Verhelderend commentaar op Foucaults Geschiedenis van de seksualiteit biedt nieuwe inzichten over ethiek, seks en levenskunst.Seks is geen zaak van regels en... »
Het Münchhausenparadigma In een van zijn talrijke avonturen wil baron von Münchhausen met zijn paard over een moeras springen, maar komt er middenin terecht. Geen nood, zegt hij, g... »
Ziek van verlangen <p><em>Ziek van verlangen</em> is het resultaat van een gelijknamige studiedag, georganiseerd door de Stichting Psychoanalyse & Cultuur (Gent, 17 september 2... »
Pijnlijk mooi Lijden is een rijke bron van kunst, zeker in de christelijke traditie. Door de eeuwen heen, maar ook in moderne kunst, wordt lijden verbonden aan schoonheid,... »
Auschwitz mon amour De titel van Marc De Kesels nieuwe essaybundel is niet bedoeld als provocatie. Auschwitz mon amour wijst op de vreemde aanwezigheid van het Eros-thema in de ... »
Nacht van de Mystiek Boek inclusief dvd met optreden Robert Jan StipsMystiek is van alle tijden, gaat door alle culturen en religies heen en treft mensen in het hart. Ook in dat ... »
Zizek Slavoj iek (1949) is een van de meest besproken en omstreden filosofen van de laatste jaren. Waar de een hem binnenhaalt in de avant-garde van de kritische f... »
Bidden & smeken Tijdens de editie van 2019 van het jaarlijkse kunstenfestival Musica Sacra Maastricht hebben twee experts gereflecteerd op het festivalthema ‘bidden & smek... »