Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Amerika, quo vadis? In zijn hoorcollege neemt Maarten van Rossem de luisteraar me in een reis door de geschiedenis van de Verenigde Staten in de 21ste eeuw. Beginnend bij enkele... »
Van Rossem houdt je scherp Met onderkoelde humor, historsiche feitenkennis en de naodige relativering buigt Maarten van Rossem zich over politieke kwesties en maatschappelijke vraagstu... »
Kunnen we leren van het verleden? In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Maar kunnen we wel van het verleden leren? Misschien helpt geschiedenis gebeurteni... »
Kapitalisme Maarten van Rossem behandelt in dit college de geschiedenis van het Westerse kapitalisme in de afgelopen eeuw, van de Great Depression tot nu. In de drie de... »
Maarten! Scheurkalender 2016 2016 wordt een monter jaar als het aan Maarten van Rossem ligt... Begin iedere dag in 2016 opgewekt met een uitspraak van historicus en tv-persoonlijkheid Ma... »
Maarten van Rossem kan zich nog altijd verbazen over de twintigste eeuw. Over de reusachtige technologische ontwikkelingen,... »
Een kleine geschiedenis van de atoombom In de jaren vijftig en zestig werd de mogelijkheid van een kernoorlog reĆ«el geacht. Of dat inderdaad zo was, is maar de vraag. Beide partijen hadden zich nu... »
Nederland volgens Maarten van Rossem Sinds een jaar of tien wordt in Nederland een verwarde discussie gevoerd over de nationale identiteit. Die discussie heeft niet veel opgeleverd. Tal van neon... »
Amerika voor en tegen Amerika voor en tegen
Van Rossem is altijd geestig, kritisch, analytisch, relativerend, spraakmakend en nooit met de stroom mee. Amerika - Voor en tegen is e... »