Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De zerk Op de begraafplaats van het Kempense dorp Wiekevorst blijkt ‘eeuwige rust’ een hol begrip te zijn. Lang geleden waren Flor en Ireen Van Donink – broer ... »
De onderpastoor Maart 1969: in de parochie van Sint-Gillis-Dendermonde breekt een opstand uit. Het aartsconservatieve bisdom Gent is nietopgezet met het werk van onderpastoo... »
Landlopersblues Op het kerkhof in de Kolonie van Merksplas, in de Kempen, zijn sinds halfweg de negentiende eeuw duizenden landlopers begraven, bijna altijd naamloos. De wit... »
Madeleine Maak kennis met Mrs Madeleine Verboven: een veertiger met wat overgewicht en een rokershoestje, kuisvrouw van beroep maar niet uit roeping. Afkomstig uit Oks... »
Het Gewemel Kelly, Myriam, Leo, Roger. Spoor zeven, het station van Mechelen. Twee vrouwen wachten op hun trein, twee mannen moeten de aankondigingen omroepen. Alle vier... »
De man die naast zijn schoenen liep Het is voorjaar. Terwijl iedereen fantaseert over een niet-opgeëiste lottowinst geniet het Knokse politiekorps van de laatste vredige weken voor de toeriste... »
De dokter is uw kameraad niet Guust Van Mol – een pseudoniem – is al op jonge leeftijd een fanatieke maoïst bij Amada, de voorloper van de PVDA. Op aanraden van de enig zaligmakende ... »
Witte oren Tegen roddels en verdachtmakingen is geen kruid gewassen. In Kerkevoort weten ze daar alles van. Wanneer Lucienne Stassen, die haar hele leven iedereen heeft... »
Landlopersblues Op het kerkhof in de Kolonie van Merksplas, in de Kempen, zijn sinds halfweg de negentiende eeuw duizenden landlopers begraven, bijna altijd naamloos. De wit... »