Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Langs de IJssel Het is de rivier met weidse uiterwaarden en schitterende slingers, met eeuwenoude cultuur langs de oevers en onweerstaanbare natuur: met een lengte van 125 k... »
Stilte, ruimte, duisternis Waar is het nog stil in ons land? En waar is er nog open ruimte? 's Nachts is het nooit donker genoeg om veel sterren te kunnen zien. In de steden en ook op ... »
Vogelscheurkalender Met bijna 400 soorten is Nederland een van de rijkste vogellanden van Europa. Bovendien vormt het een belangrijk gebied voor doortrekkende en overwinterende ... »
Verborgen wildernis Bestaat er nog ongerepte natuur in Nederland? Landschappen met woeste gronden, ondoordringbare bossen, gevaarlijke moerasgebieden, getijdenstromen, kliffen, ... »
God's Allies Crows, with their black plumage, their sparkling, bright eyes, and dark, shimmering beaks, belong to the night and to witches, heralds of doom and disaster. ... »
Grensverkenningen Oude kaarten, of ze nu getekend zijn, met de handingekleurd of gedrukt, laten een wereld zien die verweg lijkt. Maar is dat zo?
In de Universitaire Bibliothe... »
Naar het theater Voor <em>Naar het theater</em> interviewde schrijver en theaterbezoeker Kester Freriks ruim twintig vooraanstaande Nederlandse en Vlaamse acteurs, onder wie ... »
Tempo doeloe, een omhelzing Nederlanders met een band met Nederlands-IndiĆ« hebben hun wereld in de tropen nooit kunnen vergeten. Het land leeft voort als paradijselijke tropische archi... »