Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Ethiek van DNA tot 9/11 Zijn er grenzen aan culturele diversiteit? Heeft een dier rechten? Overzien we de implicaties van stamceltechnologie? Hebben de publieke media een eigen vera... »
De ontwerpillusie De zogenaamde intelligent ontwerp-beweging geniet de laatste jaren veel media-aandacht. Soms lijkt het alsof er een heus wetenschappelijk debat gaande is, ma... »
Edgar Allan Poe Edgar Allan Poe (1809-1849) was een Amerikaanse dichter, schrijver van korte verhalen, romanschrijver, literair criticus, toneelschrijver en uitgever. Hij wa... »
Recht maken wat krom is? In het bijbelse boek <i>Prediker</i> was de vraag retorisch: "Wie kan recht maken wat God krom heeft gemaakt?" In onze tijd begint het er sterk op te lijken ... »
In gesprek met Johan Braeckman 2 Wat betekent het om een mens te zijn? Wat houdt menselijkheid precies in? Waarin schuilt de waardigheid van de mens? Over deze vragen voeren Dirk Verhofstadt... »
Ethiek van DNA tot 9/11 Een staalkaart van uiteenlopende ethische kwesties waarmee elke burger aan het begin van de 21ste eeuw geconfronteerd wordt.
Dit is deel 2 van de serie Een geschiedenis van de westerse wijsbegeerte en gaat over de periode van de 4de eeuw v.C. tot de 3de eeuw n.C., waarin filo... »
Een zoektocht naar menselijkheid Wat betekent menselijkheid? Dirk Verhofstadt en Johan Braeckman gaan op zoek naar antwoorden op een aantal fundamentele vragen. Waarom is er nog steeds oorlo... »
De rivier van Herakleitos Wijsbegeerte, zei Bertrand Russell, is een hardnekkige poging om zo helder en redelijk mogelijk te denken. De rivier van Herakleitos bespreekt de geschiedeni... »
Frankenstein Mary Shelley (1797-1851) leidde een tragisch leven, met het verlies van drie kinderen en haar man, de dichter Percy Bysshe Shelley, die op dertigjarige leeft... »