Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Darwins moordbekentenis "Eindelijk breken lichtstralen door & ik ben er vrijwel van overtuigd (nogal tegenovergesteld aan de mening waarvan ik vertrok) dat soorten niet (het is als ... »
Ezelsoren Ezelsoren bundelt een selectie van essays, opiniestukken en artikelen die Johan Braeckman het voorbije decennium schreef voor kranten, tijdschriften en vakbl... »
Van Euclides tot Augustinus Dit is deel 3 van de collegeserie Een geschiedenis van de westerse wijsbegeerte en gaat over de periode van de 3de eeuw v.C. tot de 6de eeuw n.C. »
Arthur Conan Doyle Arthur Conan Doyle (1859-1930) was de bedenker van Sherlock Holmes, wellicht de beroemdste fictieve figuur uit de geschiedenis van de literatuur en nog steed... »
Ezelsoren Ezelsoren bundelt een selectie van essays, opiniestukken en artikelen die Johan Braeckman het voorbije decennium schreef voor kranten, tijdschriften en vakbl... »
Ethiek van DNA tot 9/11 Zijn er grenzen aan culturele diversiteit? Heeft een dier rechten? Overzien we de implicaties van stamceltechnologie? Hebben de publieke media een eigen vera... »
De ontwerpillusie De zogenaamde intelligent ontwerp-beweging geniet de laatste jaren veel media-aandacht. Soms lijkt het alsof er een heus wetenschappelijk debat gaande is, ma... »
Valkuilen van ons denken Wij mensen lopen het risico om foute ideeën op een slimme manier te rationaliseren. En zo graven we onszelf steeds dieper de denkput in. Hoe komt dat nu eig... »
Lewis Carroll De Britse schrijver Lewis Carroll (1832-1898), pseudoniem van Charles Lutwidge Dodgson, leidde zelf een even wonderlijk leven als de ongrijpbare personages v... »