Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Het lijk in de boomgaard Een dode man onder de herfstige appelbomen. Nog wel in Brussel. Zijn keel is overgesneden. Van het moordwapen ontbreekt elk spoor. Een kettingrokende commiss... »
Sociale zekerheid en andere gedichten Kinderen zijn weke diertjes, zout<br/>van snot en tranen, kinderen verduren<br/>het grofste zand, het knarsen en het schuren:<br/>met schuim en branding zijn... »
Negenentwintig dingen en één afscheidszang In ‘29 dingen en 1 afscheidszang’ lijkt het alsof Geert van Istendael twee dichters is. In de eerste plaats is hij de bedachtzame beschouwer van de dinge... »
Vlaamse sprookjes Vlaamse sprookjes zijn in Vlaanderen en in Nederland weinig bekend. Dat is jammer, want de Vlaamse sprookjesschat is rijk en gevarieerd. Machtige tovenaars, ... »
Arm Brussel In het inmiddels tot onmisbare klassieker geworden Arm Brussel beschrijft Geert van Istendael hoe Brussel de stad is geworden van de hyperdiversiteit. Brusse... »
Mijn Duitsland In Mijn Duitsland ontwerpt Geert van Istendael een caleidoscopisch beeld van dit even vaak bewonderde als gehate stuk Europa. Scherpe observaties, nauwkeurig... »