Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Een schaars goed de betekenis van zorg in de hedendaagse levensloop »
Hoge eisen, ware liefde Een portret van het Nederlandse gezinsleven. De auteur onderzoekt welke vormen van modernisering het gezinsleven de afgelopen dertig jaar heeft ondergaan. To... »
Ruw ontwaken uit de neoliberale droom Vanaf de jaren tachtig van de vorige eeuw werd in tal van landen het liberale denken dominant. Ook in Nederland koos de overheid als het even kon voor deregu... »
Eigentijds idealisme Gabriël van den Brink rekent af met het heersende cynisme in Nederland.Publiekseditie van 'De lage landen en het hogere' (9789089643582)Nederlanders zijn in... »
Waarom morele vragen politiek urgent worden De afgelopen jaren is het vertrouwen van burgers in de politiek sterk gedaald. Aan de vele verklaringen voor deze ontwikkeling voegt Gabriël van den Brink e... »
Zin en onzin van ambtelijk vakmanschap Er leven verschillende opvattingen over het 'vakmanschap' van ambtenaren, die in de praktijk spanning opleveren. In Zin en onzin van ambtelijk vakmanschap ga... »
Schets van een beschavingsoffensief Er wordt vaak gesproken over normvervaging en normverval. In deze derde WRR Verkenning laat cultuursocioloog Gabriël van den Brink echter zien, dat dit een ... »
Een kerk ging stuk relaas van de breuk die optrad binnen de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) in de jaren 1967-1974 »