Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Gladiatoren Gladiatorenshows waren gruwelijk en wreed en mateloos populair in Rome. Vele eeuwen hebben miljoenen toeschouwers zich vergaapt aan het spel met de dood in d... »
Paarden, zwaarden en rare baarden Ben je een sportliefhebber? Dan vind je hier alles wat je zoekt!
Interviews met de grootste atleten, het laatste sportnieuws uit Olympia en het Circus Maxim... »
Oud nieuws kleine verhalen over het dagelijks leven »
Keizers sterven niet in bed Er zijn in de geschiedenis maar weinig heersers geweest die over een groter gebied hebben geregeerd dan de Romeinse keizers. Hoe groot hun macht ook was, er ... »
Gladiatoren In Gladiatoren beschrijft Fik Meijer de gladiatorengevechten en alles wat daarbij hoorde. Wat was de achtergrond van de gladiatoren? Welke vooruitzichten had... »
De klassieke oudheid Wie was de schrijver van de Ilias en de Odyssee? Wanneer was de Slag bij Salamis? Toe hoe ver reikte de veroveringstocht van Alexander de Grote? Wat was het ... »
Vreemd volk Vreemd volk begint bij de elitaire samenleving van de Homerische helden en eindigt in de late Romeinse oudheid. Fik Meijer beschrijft hoe de Grieken volkeren... »