Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Lof der zotheid Over het boek: Toen Erasmus in 1509 op reis was van Italië naar Engeland, beperkte zijn levendige geest zich niet tot wat er op de weg te beleven viel: in r... »
De Turkenkrijg De Turkenkrijg behandelt de vraag of het Westen haar krachten moet bundelen om de opmars van de Turken definitief een halt toe te roepen. Constantinopel was ... »
Aforismen "aforismen" is een verzameling van 336 prikkelende levenswijsheden en uitspraken over mensen, maatschappij, kunst, cultuur, mannen, vrouwen, gedoe en het lev... »
Lof der Zotheid Lof der Zotheid werd in 1509 geschreven en sindsdien is het onverminderd populair gebleven. Het tekent een onvergetelijk portret van de mensheid, via een lof... »