Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Instrumenten van buitenlandse politiek Diplomatie wordt beschouwd als het smeermiddel van de internationale betrekkingen. Van diplomaten worden bijna wonderen verwacht. Ze worden geacht conflicten... »
Tegen de terreur Wat gebeurde er nadat Napoleon in 1815 definitief was verslagen? Hoe kwam het Europese continent tot bedaren? Na 25 jaar van oorlog en chaos verlangde de bev... »
Voorbereid <p><strong>Wetenschappers zijn het erover eens: wereldwijde catastrofe is nog nooit zo dichtbij geweest</strong>; de dreiging is nu groter dan tijdens de Kou... »
Gevaarlijke vrouwen Oorlog en terrorisme worden vaak beschouwd als een zaak van mannen. Toch zijn vrouwen al sinds lang betrokken bij gewelddadige bewegingen. In Gevaarlijke vro... »
Terrorisme en hun bestrijders vroeger en nu Zelden heeft de wereldpolitiek zo in het teken gestaan van het terrorisme en de strijd daartegen. Hoe heeft dit verschijnsel zich kunnen ontwikkelen?
In Terr... »
Veilig Doel van de jaarlijkse Jan Terlouw Lezing is om in navolging van het gedachtegoed van Jan Terlouw een dialoog tussen generaties tot stand te brengen en de to... »
Radicale verlossing Wat geloven veroordeelde terroristen eigenlijk echt wanneer ze aangeven hun daad in naam van een hogere instantie te plegen? Beatrice de Graaf is als eerste ... »
Theater van de angst De strijd tegen terrorisme in Nederland, Duitsland, ItaliĆ« en Amerika<br/><br/>Zestien mensen kwamen om. Gebouwen werden opgeblazen of moesten worden ontrui... »