Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Floris door Jaap Kooimans 'Floris' is een van de meest succesvolle televisie-series van Nederlandse bodem. De serie werd in 1968 bedacht door scenarioschrijver Gerard Soeteman en geregis... »
Molboekje 2026 door <p>Ontdek het vernieuwde <i>Molboekje 2026</i>: hét boekje voor fanatieke Molloten én nieuwsgierige nieuwkomers. Met handige schema’s om alle verdachte momenten... »
De bel deed het wel door Bram De Brabander Het begon met een pratende bearded collie naast een televisiepresentator. 30 jaar later is het een bedrijf dat de jeugd van miljoenen Vlamingen en Nederlanders ... »
De muziekfabriek door Jaap Kooijman In 1995 ging The Music Factory (TMF) van start als het Nederlandse antwoord op MTV Europe, om zes jaar later al door MTV te worden overgenomen en in 2011 helema... »
Film en televisie outlines door Haye van der Heyden Het belangrijkste element van alle gedramatiseerde vormen van entertainment is het verhaal. De story. De plot. Hollywood is zo groot geworden omdat de Amerikaan... »
Film en televisie outlines door Haye van der Heyden Het belangrijkste element van alle gedramatiseerde vormen van entertainment is het verhaal. De story. De plot. Hollywood is zo groot geworden omdat de Amerikaan... »
Camera-acteren door Roel Twijnstra Het is een goede tijd om camera-acteur te zijn. Voor veel jonge acteurs is het een droom om gecast te worden in een film of serie die overal ter wereld gezien k... »
Alles over André door Andre van Duin & Jan Vriend André van Duin staat in het voorjaar van 2024 maar liefst zestig jaar in de schijnwerpers. Alle reden om samen met Nederlands grootste komiek terug te blikken o... »
Bezield Licht door Joost van de Goor Bezield Licht is een bundel beschouwende essays over films. De twaalf speelfilms die hierin worden besproken, bevatten meerdere scènes en verhaallijnen die een ... »