Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Wereldtijd door Laurens ten Kate <p>Ieder verlangt naar verbondenheid: je hoort bij je familie, gemeenschap, volk of natie. Maar er is dan ook altijd iemand die er níét bij hoort: de vreemdelin... »
De domesticatie van het noodlot door Jos de Mul <p>‘Gloedvol pleidooi voor een tragisch levensbesef.’ – Arnold Heumakers in <em>NRC</em></p><p>Het noodlot. Vroeg of laat klopt het bij ieder mens aan de deur: ... »
Frantz Fanon door Adam Shatz <p>In het tijdperk van Black Lives Matter is de invloed van Frantz Fanon groter dan ooit. Zijn baanbrekende werken <em>Zwarte huid, witte</em> <em>maskers </em>... »
Om ter hand te nemen door Erik Nagtegaal Wat is het stoïcisme? Wat houdt stoïcijns filosoferen in? Wat omvat een stoïcijns-filosofische praktijkvoering? Wat voor vernieuwingen zijn daarbinnen denkbaar?... »
Vergeving door Vladimir Jankélévitch <p>Het werk van Jankélévitch is ten onrechte nauwelijks in het Nederlands vertaald. In Frankrijk behoort hij tot de meest vooraanstaande filosofen van de vorige... »