Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Bloeiende kennis door De wetenschappelijke bloei van de zeventiende eeuw wordt vaak geassocieerd met de ontdekkingen op het gebied van astronomie en natuurkunde. Maar de werkelijke '... »
Rond het Binnenhof door Serge ter Braake Dit boek gaat over prominente mannen en vrouwen die leefden rond het Haagse Binnenhof in de decennia vóór de Opstand. Zij waren de Van Haersma Buma's, Ruttes en... »
Compendium van dieren als dragers van cultuur door Jean-Pierre de Keersmaeker & Marcel De Cleene Marcel De Cleene & Jean-Pierre de KeersmaekerCOMPENDIUM VAN DIEREN ALS DRAGERS VAN CULTUURDeel I - ZOOGDIERENDit bijzondere en rijk geïllustreerde naslagwerk po... »
Onderscheid moet er zijn door Eerde Beulakker De Nederlandse pleziervaart ontstond in de zeventiende eeuw. Privéjachten werden niet meer alleen gebruikt voor personenvervoer, maar ook voor pleziertochtjes e... »
Het aanzien van de Nederlandse universiteiten door Innovatie, kenniseconomie, revolutionaire en levensreddende medische technologie: de universiteiten lijken onmisbare schakels in tal van sectoren van de samenle... »
Dans in Belgie 1890-1940 door Staf Vos Pioniersstudie over dans in de Belgische kunstwereldDans in België brengt het boeiende verhaal van vijftig jaar dansgeschiedenis. Lang vóór er sprake was van De... »
Tekenen & betekenen door Een bijzonder verhaal van tekenklas tot Faculteit ArchitectuurIn het najaar van 2012 staat de architectuurschool Sint-Lucas, met campussen in Brussel en Gent, v... »
Honderd jaar avondland door Dirk van der Werf Ondergangsprofeten zijn er altijd wel geweest, maar met het begin van de twintigste eeuw leek het aantal cultuurpessimisten sterk toe te nemen, met denkers als ... »
Hoe zouden we graag wonen? door Els De Vos Fascinerend overzicht van noden en wensen bij het bouwen, inrichten en bewonen De decennia 1960-70 vormen een scharniermoment in de geschiedenis van het wonen i... »
Planten en hun legenden door Jurrie Meulenhoff & Sophieke Nijhuis Een boeiend naslagwerk over planten waareen verhaal aan zit. Dat kenmerkt dit boekdat geschreven is onder auspiciën van deKruidentuincommissie van het Nederland... »