Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Een Parijse Hollander door Marc Smeets Joris-Karl Huysmans (1848-1907) wordt door velen tot de fine fleur van de Franse letteren gerekend. Zelf omschreef hij zich graag als een ‘Parijse Hollander’. M... »
Ja, waarom niet? door Aad 'T. Hart Aad is 14 en gaat naar het gymnasium. Dat valt niet mee voor een volksjongen met cito-havo-advies. Hij moet boven zichzelf uitstijgen en doet dat ook... maar da... »
Ho, Adrie ho door Aad 'T. Hart Adrie zet zijn eerste stappen in de Ackerdijkstraat in Rotterdam-Noord. Als hij 5 jaar is, verhuist hij naar een nieuwbouwwijk in Rotterdam-Zuid, Kreekhuizen. H... »
De dichter die het niet wilde zijn door Jaap van der Bent Louis Th. Lehmann (1920-2012) was een excentrieke man. Dichter tegen wil en dank, danser, componist, surrealist, jurist en gepromoveerd scheepsarcheoloog, even ... »
Tweeluik; een Rotterdamse jongen in 1960-1970 door Aad 'T. Hart Adrie wordt geboren in de Ackersdijkstraat in Rotterdam-Noord en verhuist naar Kreekhuizen, een nieuwbouwwijk. De lezer is getuige van de ontwikkeling, dilemma'... »
Zwanenzang door Mattheus Geuzinge Mattheus Geuzinge, opgegroeid in Amsterdam, doch qua uiterlijk, zeer duidelijk van tropische origine, zoon van een blanke Nederlandse moeder en een blanke pleeg... »
Onder Frieslands grauwe hemel door Johannes Keekstra n 1859 begint François HaverSchmidt, ook bekend als Piet Paaltjens, zijn carrière als dominee in het piepkleine Foudgum. Hij is er afwisselend opgetogen en dood... »