Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Wat wij willen is nog nooit gedaan door Ben van Berkel, Bob Witman & Carolien Gehrels Het is nog nooit gedaan, maar hard nodigWat wij willen is nog nooit gedaan verkent de route naar een volledig integraal bouwproces; waarbij alle partijen gezame... »
De westerse architectuur door David Watkin De westerse architectuur van David Watkin is inmiddels een veel gebruikt handboek voor opleidingen en een naslagwerk voor geïnteresseerden. Deze nieuwe editie i... »
Historische houtconstructies in Nederland door Berends G Historische houtconstructies in NederlandHet dak van oude Nederlandse boerderijen, schuren en vakwerkhuizen wordt gedragen door een houtconstructie. De gebouwen... »
Een lust voor het oog door Botine Koopmans Als geen ander bouwwerk bepalen kerken het beeld van een stad of een dorp. In Den Haag is dat niet anders. Zeker de grote kerken met hun hoge torens vormen bela... »
Een Hollandse Tempel van Salomo door Thomas H. von der Dunk In de Amsterdamse Oude Kerk bevindt zich een enorme houten maquette voor een barokke koepelkerk, die op de Botermarkt – het huidige Rembrandtplein – had moeten ... »
Het Stadsranden-lab door Indira van 'T. Klooster, Like Bijlsma & Lotte Dijkstra »
Kathedralen van de industrie door Alexander Dumarey Industrieel erfgoed is hip. Fabrieksgebouwen, ketelhuizen, machinekamers en loodsen krijgen nieuwe bestemmingen. De
oude constructies krijgen daardoor een ... »
Eduard Cuypers (1859-1927 door Constant van Nispen Eduard Cuypers (1859-1927) is nu vooral bekend als ‘vader van de Amsterdamse School’, maar hij was veel meer dan dat. Tegenover het sterk nationaal-gebonden ‘ra... »