Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Stiff upper lips door Flip Feyten & Harry De Paepe De brexit heeft niet enkel met economie, migratie en soevereiniteit te maken, maar ook met de Engelsen zelf. Ze voelen zich niet alleen anders dan de anderen. Z... »
Herinneringen aan de Holocaust door Eerste volume in de nieuwe reeks 'Historisch denken'. Samenlevingen hebben een diepe drang om te herdenken en te herinneren. Zeker vandaag is het verleden alomt... »
Virtus 22 (2015) door Inhoud: Ten geleide Artikelen: WILLEM VAN HAM, Bergen op Zoom: residentie en stad MAARTEN PRINS, Heren van Holland. Het bezit van heerlijkheden onder de ade... »
Wereldburgerschap door De geschiedenis van het nationalisme in Nederland is de afgelopen decennia terdege onderzocht; tijd om de blik te richten op kosmopolitische opvattingen en prak... »
Druk bekeken: collecties en hun publiek in de 19e eeuw door Wie waren de bezoekers van musea en tentoonstellingen in de negentiende eeuw? Daar is nog weinig over bekend, maar in tot nu toe niet of nauwelijks geraadpleegd... »
Van Lectio tot PowerPoint door Tegenwoordig vertoont menig universitair docent op college fotos, tv-fragmenten, interviews of zelfs speelfilms. In een handomdraai verschijnen ziektebeelden o... »
Kleine geschiedenis van de hutspot door Jacques Meerman Jacques Meerman komt met een heerlijk boek over Nederlands bekendste gerecht: hutspot. Meerman schreef eerder het veelgeprezen Kleine geschiedenis van de Nederl... »
Geografie van goed en kwaad door Andreas Kinneging <p>‘Filosoof Andreas Kinneging stelt zonder poespas de belangrijkste vragen.’ – <em>Trouw </em></p><p>In deze essays tracht Andreas Kinneging de wereld van goed... »