Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De triomf van Thomas van Aquino door Ernst van Raaij, Joop van Putten & Kees van Dooren De triomf van Thomas van Aquino, het imposante schilderij van Willem van Konijnenburg (1868-1943) in de Zwolse dominicanenkerk, is ooit een 'thomistisch planeta... »
Het Louvre. Alle schilderijen door Erich Lessing & Vincent Pomarede Het Louvre is een unieke verzamelband van alle kunstwerken die te vinden zijn in het Louvre. Alle 3.022 permanent tentoongestelden werken zijn erin te vinden. H... »
Het Vaticaan door Anja Grebe Meer dan 1200 kunstwerken gebundeld in 'Het Vaticaan'.<br/><br/>Vaticaanstad meet 0,44 vierkante kilometer, maar de kunstcollectie is van wereldformaat. De Sixt... »
In de praktijk. Vlaamse wandtapijten in 50 verhalen door Astrid Slegten, Klara Alen & Koenraad Brosens Vlaamse wandtapijten genoten de voorbije decennia veel kunsthistorische aandacht. Illustere bisschoppen, keizers, koningen en pausen werden ontmaskerd als gulzi... »
De kunst van de rivaliteit door Sebastian Smee <h2>Prachtig geschreven verhalen over de noodzakelijke strijd tussen bevriende kunstenaars</h2><p> </p><p>
Picasso had <em>Les Demoiselles d’Avignon</em> n... »
Jerusalem, Jerusalem door Wouter Weijers De Duitse kunstenaars Anselm Kiefer (1945) en Gerhard Richter (1932) maakten ieder een schilderij met de titel 'Jerusalem' - Kiefer in 1986, Richter in 1995. Ee... »
Het geestelijke in de kunst door Wassily Kandinsky Wassily Kandinsky's 'Het geestelijke in de kunst' (1911) was direct een enorm succes. Het 'boekje', zoals hij het zelf noemde, beleefde maar liefst drie drukken... »