Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Stress in Rembrandts tijd door Benjamin B. Roberts Stress, wie kent het niet? In de moderne samenleving een veelgebruikt woord, maar dit betekent niet dat dit gevoel vroeger niet bestond. Net als wij nu, ervoere... »
Delacroix en Chopin door Bart Stouten Een onlangs teruggevonden kunstwerk uit het Musée Eugène Delacroix toont iets onverwachts: een tijger, krachtig en trefzeker neergezet in enkele snelle lijnen. ... »
ARNOLD GOOSSENS door Richard Goossens In de achttiende eeuw leefden de meeste mensen hun hele leven binnen enkele kilometers van hun geboorteplaats. Wie daar geboren werd, bleef er meestal ook. Arno... »
Lied der Liefde – Shir Hashirim door Adriana de Ridder Het Hooglied, bekend in het Hebreeuws als Shir Hashirim (‘Het Lied der Liederen’), is een uitzonderlijk Bijbelboek: het kent geen plot, maar is een gedicht (vol... »